Anketa

Da li vam je ovaj forum bio od pomoći?

Da, veoma
7 (87.5%)
Ne, uopšte
0 (0%)
Nisam siguran(na)
1 (12.5%)

Ukupno glasova: 5

Autor Tema: Pitanja i komentari  (Pročitano 21835 puta)

sveta

  • Administrator
  • Veoma aktivan član
  • *****
  • Poruke: 102
    • Pogledaj profil
Pitanja i komentari
« poslato: Decembar 02, 2009, 11:37:17 pre podne »
?

bandovic

  • Gost
Odg: Pitanja i komentari
« Odgovor #1 poslato: Decembar 07, 2009, 01:36:56 posle podne »
1. Imam problem sa importovanjem baze artikala iz excel tabele. U pitanju je fiskalna kasa HCP Integra. Koristim Excel 2003. Na računaru je instalirana poslednja Java i najnovija HCP aplikacija skinuta sa sajta. Fajl koji sam kreirao u excelu je po uzoru na "import example.xls" koji se nalazi u instalacionom direktorijumu programa HCP. U samom fajlu postoji samo jedan Sheet, i u njemu sam napravio tabelu sa artiklima.

To izgleda ovako:



Odem na opciju "Uvezi iz Excel tabele", odaberem fajl, svako polje "dobije" svoju vrednost bez ikakve intervencije sa +/-



I kada kliknem na Import dobijem grešku



Šta je uzrok ovome? Kako rešiti problem?

2. Koji softver se koristi za direktnu pripremu baze u XML formatu i koliko je komplikovano XLS tabelu konvertovati u odgovarajući XML koji će kasa prihvatiti čime bih izbegao varijantu sa importovanjem koja kod mene očigledno neće da radi kako je zamišljeno.

Hvala unapred na odgovorima.

sveta

  • Administrator
  • Veoma aktivan član
  • *****
  • Poruke: 102
    • Pogledaj profil
Odg: Pitanja i komentari
« Odgovor #2 poslato: Decembar 07, 2009, 01:59:54 posle podne »
Pre svega hvala na ovako slikovitom opisu problema.

Kod importovanja u ovom slučaju treba izmeniti pre svega bar kod: ako se ne koristi za taj artikal, polje treba da bude blanko, ili da vrednost bude -1 ili da se dečekira "koristi bar kod" ako se uopšte ne koristi.

Druga stvar, poreske stope i jedinice mere se moraju uneti kao cifre od 1 do 9, odnosno do 16 za jedinice mere.

Sve ove izmene se lako u Excelu mogu izmeniti sa Find and Replace alatkom.

Ovo će vam rešiti problem te nemoj te razmišljati o editorima jer predstavljaju mnogo komplikovanije rešenje.

bandovic

  • Gost
Odg: Pitanja i komentari
« Odgovor #3 poslato: Decembar 07, 2009, 02:14:20 posle podne »
Hvala na ovako brzom odgovoru. Sada se javljam od kuće jer je završeno radno vreme, ali odmah ujutru ću da probam pa ću da javim šta sam uradio. Hvala još jednom. ;)

bandovic

  • Gost
Odg: Pitanja i komentari
« Odgovor #4 poslato: Decembar 08, 2009, 08:29:17 pre podne »
Operacija je uspešno obavljena i sve funkcioniše besprekorno. Naime, nadao sam se da će ova varijanta preko excela upaliti jer je svrha celog ovog cimanja prvenstveno bilo celokupno menjanje cena usluga zbog skoka kursa eura. Pomoću excela sam jednostavno odradio tabelu sa artiklima koja na sebi ima "kalkulator" koji sam preračunava novu cenu na osnovu starog i novog kursa, pošto će nam verovatno tako nešto trebati u narednim mesecima po prognozama...

Hvala još jednom, a ako opet negde zapnem biću slobodan da se obratim ponovo za pomoć. Pozdravljam Vas.

Edit: Izvinjavam se na double post-u ;)
« Poslednja izmena: Decembar 08, 2020, 01:52:53 posle podne od strane Marko »